Smaltovaná svítidla

Tyto lustry již firma LUCKY GLASS nevyrábí, jako náhradu Vám nabízíme nové lustry serie Coated Crystal

Technologie výroby těchto svítidel je složitá a jedinečná. Technika zdobení skla vysokým smaltem klade na malíře skla velké nároky.

Nejprve se na zdobený skleněný díl (miska, koule) nanese tekuté lesklé zlato v upraveném plošném dekoru. Po vypálení se tento podklad matuje sklářskou barvou - tzv. zlatým přetahem a tím se dosáhne hedvábného lesku matného zlata.

Po druhém výpalu pak dochází k vlastní malbě vysokého smaltu na takto vytvořený podklad. Smalt se nanáší štětcem ve formě malých kapek barvy a následně se štětcem tvaruje do podoby lístků a květů. Bílou barvou se pak tvoří listy, stonky a poupata, které se stínují odstíny různých barev a dotvářejí tak dekor. Po okrajích plošného dekoru se nanáší štětcem reliéfní barva ve formě arabesek a palmet. Vypálením v elektrické sklářské peci při teplotách 550-560 stupňů Celsia se barvy spojí s povrchem skla.

Po třetím výpalu malíři zdobí reliéfní malbu zlatem, v lístcích dělají zlaté žilky a v květech tečky. Potom nastává poslední čtvrtý výpal.

Kvalitní hotový výrobek je každým kusem originál, protože ho vytváří lidská ruka a umění českých sklářů a malířů. Svítidla zdobená vysokým smaltem prozáří Váš interiér zlatým leskem a krásou malovaných dekorů.

Nezapoměňte si prohlédnout též křišťálová svítidla a svítidla řady Leaded Crystal.

Tyto lustry již firma LUCKY GLASS nevyrábí, jako náhradu Vám nabízíme nové lustry serie Coated Crystal