Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
LUCKY GLASS s.r.o. Menu

Smaltovaná svítidla

Tyto lustry již firma LUCKY GLASS nevyrábí, jako náhradu Vám nabízíme nové lustry serie Coated Crystal

Technologie výroby těchto svítidel je složitá a jedinečná. Technika zdobení skla vysokým smaltem klade na malíře skla velké nároky.

Nejprve se na zdobený skleněný díl (miska, koule) nanese tekuté lesklé zlato v upraveném plošném dekoru. Po vypálení se tento podklad matuje sklářskou barvou - tzv. zlatým přetahem a tím se dosáhne hedvábného lesku matného zlata.

Po druhém výpalu pak dochází k vlastní malbě vysokého smaltu na takto vytvořený podklad. Smalt se nanáší štětcem ve formě malých kapek barvy a následně se štětcem tvaruje do podoby lístků a květů. Bílou barvou se pak tvoří listy, stonky a poupata, které se stínují odstíny různých barev a dotvářejí tak dekor. Po okrajích plošného dekoru se nanáší štětcem reliéfní barva ve formě arabesek a palmet. Vypálením v elektrické sklářské peci při teplotách 550-560 stupňů Celsia se barvy spojí s povrchem skla.

Po třetím výpalu malíři zdobí reliéfní malbu zlatem, v lístcích dělají zlaté žilky a v květech tečky. Potom nastává poslední čtvrtý výpal.

Kvalitní hotový výrobek je každým kusem originál, protože ho vytváří lidská ruka a umění českých sklářů a malířů. Svítidla zdobená vysokým smaltem prozáří Váš interiér zlatým leskem a krásou malovaných dekorů.

Nezapoměňte si prohlédnout též křišťálová svítidla a svítidla řady Leaded Crystal.

Tyto lustry již firma LUCKY GLASS nevyrábí, jako náhradu Vám nabízíme nové lustry serie Coated Crystal