Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
LUCKY GLASS s.r.o. Menu

Nejčastější dotazy

LUCKY GLASS je výrobce lustrů, nebo internetový prodejce?

Firma LUCKY GLASS s.r.o. vyrábí všechna svítidla, která si můžete prohlédnout na adrese www.luckyglass.cz a prodává je přímo ve svém výrobním závodě a zejména prostřednictvím vlastního e-shopu.

Je možné prohlédnout si lustry ve skutečnosti?

Přibližně 50 typů svítidel LUCKY GLASS si můžete prohlédnout v nové firemní vzorkovně na adrese firmy. Prohlídku firemní vzorkovny je nutné domluvit předem na telefonu +420 495 491 910 nebo přes e-mail lucky@luckyglass.cz

Posíláte svítidla i do zahraničí?

Ano, firma LUCKY GLASS s.r.o. již vyvezla svoje svítidla do více než 90 zemí světa.

Jaké způsoby dopravy používáte?

Používáme několik prověřených a osvědčených dopravních společností, vždy vybíráme nejekonomičtější a nejbezpečnější variantu podle koncové destinace zákazníka.

Destinace Varianta 1 Varianta 2
Česká republika Česká pošta, PPL - balíky Schenker, PPL - paletové zásilky
Evropa FedEx, DPD, UPS - menší zásilky DHL Freight, Schenker - objemnější zásilky
Mimoevropské státy (3. země) FedEx - menší zásilky ZOOM CARGO - objemné zásilky

V našem nákupním procesu zjistíte způsob a cenu přepravy ještě před dokončením objednávky. V případě, že si přejete poptat alternativní způsob dopravy, nebo se vám konkrétní cena nezobrazí, zvolte způsob dopravy - Individuální doprava. Po odeslání této poptávky vám do 1 pracovního dne zašleme e-mailem kompletní cenovou nabídku včetně dopravného. E-mailem obdržíte odkaz, který vám umožní dokončit objednávku.

Jak jsou lustry zabalené a zajištěné proti poškození během přepravy? Dokážu si svítidlo smontovat sám?

Všechna svítidla (s výjimkou typu Basket) jsou zasílána v demontovaném stavu. Jednotlivé označené části svítidel jsou zabaleny v bublinkové fólii, balicím papíru a vloženy do odolné 5 vrstvé kartonové krabice s ochrannou výstelkou. Součástí každého balení je montážní návod a záruční list. Naše svítidla si dokáže smontovat sám každý průměrně technicky zdatný člověk podle přiloženého montážního návodu, kde je postup montáže podrobně popsaný. Elektrickou instalaci svítidla musí provádět pouze osoba proškolená a odborně způsobilá, s potřebnou elektrotechnickou kvalifikací. Podívejte se na vzorovou montáž svítidla na ukázkách níže.

U objednávek dvou a více kusů jsou tyto jednotlivé krabice následně vloženy do master kartonu, který je uložený na paletu a celá tato paleta je potom obalena strečovou fólií a fixována PP vázacími páskami s ochrannými plastovými podložkami, které brání přetrhnutí pásky a poničení master kartonu.

Jak dlouho trvá výroba od objednání?

Termín výroby záleží na tom, do jaké produktové řady patří vámi vybrané lustry.

 • Crystal – 5 až 10 pracovních dnů od zaplacení objednávky
 • Coated Crystal – 3 až 4 týdny od zaplacení objednávky
 • Leaded Crystal – 3 až 4 týdny od zaplacení objednávky

Přesné datum odeslání zásilky vám vždy upřesníme e-mailem po obdržení objednávky. Aktuální dostupnost konkrétních svítidel vám na dotaz rádi sdělíme obratem.

Jak dlouho trvá doprava?

Doba dopravy záleží na vámi vybraném způsobu dopravy a také na adrese zákazníka. Obecně v rámci ČR trvá doprava 1-2 dny, doprava do zahraničí trvá ve většině případů 3-6 pracovních dní.

Jaká je cena dopravy?

Cena dopravy je závislá na celkové váze zboží, objemu zásilky a dodací adrese zákazníka. Jestliže je objednávka větší (více lustrů), potom vychází cena dopravy v rozpočtu na jeden lustr levněji, než u kusové objednávky. Pošlete nám e-mailem vaši nezávaznou objednávku, dodací adresu s číselným kódem města a my vám do 1 pracovního dne sdělíme cenu dopravy. Jestliže pošlete vaši objednávku on-line z našeho e-shopu, zjistíte ve většině případů cenu dopravy okamžitě a můžete objednávku ihned realizovat.

Jak je to s placením DPH (VAT)?

 • Cena bez DPH – za tuto cenu si může svítidla objednat pouze zákazník se sídlem mimo EU a zákazník z EU (s výjimkou zákazníka z ČR), který je registrovaný v EU jako plátce DPH (VAT). V těchto případech požadujeme zaslání čísla registrace plátce DPH (VAT) a kopii registrace plátce DPH (VAT) na náš e-mail
 • Cena s DPH - cena s DPH je určena pro zákazníky z ČR a dále zákazníky z EU, kteří nejsou registrovaní jako plátci DPH (VAT)

Jaké způsoby platby nabízíte?

 • Dobírka – balíkové zásilky v rámci České republiky
 • Bankovním převodem – platba předem při potvrzení objednávky v případech, kdy nezvolíte způsob platby platební kartou
 • Platební kartou – při on-line objednávce v našem e-shopu

Jak objednat lustry LUCKY GLASS?

Podrobný postup pro objednání svítidel LUCKY GLASS naleznete na stránce Jak nakupovat. Objednat můžete přímo v našem e-shopu, dále e-mailem, telefonicky, faxem, nebo osobně v naší nové firemní vzorkovně.

Dodáváte svítidla se žárovkami?

Všechna naše svítidla dodáváme bez žárovek.

Jaké typy žárovek doporučujete?

Klasické svíčkové 40W žárovky doporučujeme nahradit kvalitními halogenovými úspornými žárovkami OSRAM Halogen ECO PRO Classic B 30W, nebo PHILIPS EcoClassic E14 28W 230V B35, závit E14, ve tvaru klasické svíčky. Případně OSRAM Halogen ECO PRO Classic BW 30W, nebo PHILIPS EcoClassic E14 28W 230V B35S, závit E14, ve tvaru zakroucené svíčky.

Halogenové žárovky:

 • příjemné přirozené světlo
 • 100% stmívatelné
 • šetří až 30 % energie
 • dvojnásobná životnost ve srovnání s klasickými žárovkami, firma OSRAM udává životnost cca 2 roky při průměrném svícení 2,7 hod./den
 • neobsahují rtuť ani jiné škodlivé látky a mohou se proto likvidovat v rámci běžného domácího odpadu

Největší budoucnost mají bezesporu světelné zdroje LED. Nejnovější světelné zdroje LED Crystal Retro 360° české firmy TESLA Lighting ve tvaru klasické svíčky nahradí při 90% úspoře elektrické energie klasické svíčkové 38W žárovky. Svojí extrémně dlouhou životností až 15 let při průměrném svícení 2,7 hod. za den se postupně stávají světelným zdrojem ekologické budoucnosti.

LED žárovky:

 • vyzařování a vzhled klasické žárovky
 • šetří až 90 % energie
 • dlouhá životnost, až 15 let při průměrném svícení 2,7 hod./den
 • ekologické, bez rtuti, olova a jiných nebezpečných látek

Jak postupovat v případě rozbití dílu?

Rozbití dílu v průběhu dopravy

 1. Jestliže zjistíte při přejímce zboží od dopravní společnosti, že došlo k poničení přepravního obalu, sepíšete s dopravní společností ještě před převzetím zboží zápis o poškození obalu v průběhu dopravy a toto poškození současně vyfotíte digitálním fotoaparátem (mobilním telefonem).
 2. Následně provedete kontrolu jednotlivých dílů lustrů, jestliže došlo k poškození některého z nich, vyfotíte ho a pošlete nám e-mailem fotografii rozbitého dílu společně s označením podle přiloženého montážního návodu a zápisem s dopravní společností.
 3. My vám následně pošleme nový díl zdarma a budeme škodu řešit sami s dopravní společností.

Rozbití dílu při montáži nebo údržbě lustru

 1. Jestliže rozbijete nějaký díl při montáži nebo údržbě lustru, opět rozbitý díl vyfotíte a pošlete nám e-mailem fotografii rozbitého dílu společně s označením dílu podle přiloženého montážního návodu.
 2. Dále nám pošlete e-mailem vaši dodací adresu s číselným kódem města.
 3. My vám obratem pošleme cenovou nabídku včetně ceny dopravy.
 4. Náhradní díl vám pošleme až po jeho zaplacení.

Je možné upravit délku závěsného řetězu?

Ano. Řetěz lze na přání zkrátit, nebo za příplatek prodloužit. U detailní fotografie každého lustru je uvedena výška lustru bez závěsného řetězu, standardní délka řetězu a celková délka lustru včetně závěsného řetězu. Pokud potřebujete řetěz delší, nebo kratší, uveďte tento požadavek do Poznámky v objednávce a zvolte Individuální dopravu. Dále zvolte Poptat cenu dopravy. Přičtenou cenu za nestandardní délku řetězu vám následně sdělíme e-mailem, kde budete moci svou objednávku dokončit.

Jak zvolit optimální lustr pro váš interiér?

Poskytujete stejnou slevu koncovým zákazníkům i velkoodběratelům?

Podmínky pro poskytování slev koncovým zákazníkům naleznete v našich množstevních slevách. Podmínky pro poskytování slev velkoodběratelům pošleme na jejich vyžádání e-mailem.

Jak poznám, že ověsy Swarovski na vašich lustrech jsou originální výrobky Swarovski?

Na vybraných svítidlech produktové řady Leaded Crystal používáme dva typy ověsů, které vyrábí firma Swarovski.

Swarovski Elements – ověsy značené zkratkami SE (zlatá barva kovových dílů) nebo SES (stříbrná barva kovových dílů). Nejvyšší kvalita ověsů, dříve označovaná jako Swarovski Strass. Vyrobené z materiálu Advanced Crystal, zaručujícího maximální kvalitu a dokonalý lesk. Každý ověs je označen laserovou značkou a ke každému lustru ozdobenému těmito ověsy obdržíte originální certifikát Swarovski. Originalitu ověsů potvrzují laserové značky + certifikát firmy Swarovski.

Spectra Crystal – cenově dostupnější a častěji používaný typ ověsů, který označujeme zkratkami SP (zlatá barva kovových dílů) a SPS (stříbrná barva kovových dílů). Firma Swarovski dovedla leštení těchto ověsů k dokonalosti, což tyto ověsy řadí poměrem kvality a ceny k nejpoužívanějším kvalitním ověsům na světě. Ověsy Spectra Crystal nejsou označeny laserem, ke každému lustru ozdobenému ověsy Spectra Crystal obdržíte originální certifikát Swarovski.

Jakou záruku mají svítidla LUCKY GLASS?

Všechna svítidla LUCKY GLASS jsou určena k osvětlení interiéru v normálním suchém prostředí. Firma LUCKY GLASS s.r.o. (výrobce svítidel) ručí za to, že svítidla budou mít po celou dobu záruky vlastnosti stanovené příslušnými normami a to po dobu 24 měsíců od data prodeje.

Pokud se v záruční době vyskytne na výrobku závada, která nebyla způsobena spotřebitelem, uživatelem nebo neodvratnou událostí (např. živelnou pohromou), bude výrobek opraven v záruční době bezplatně. Záruka zaniká, pokud spotřebitel provede na svítidle vlastní úpravy, změny, nebo výrobek násilně poškodí.

Co znamenají písmena a čísla v názvech vašich svítidel?

 • CH - zkratka angl. slova chandelier, tedy označení pro lustr
 • W - zkratka angl. slova wallbracket, tedy označení pro nástěnné svítidlo
 • Číslo 1,2,...,42 - počet skleněných ramen, počet žárovek
 • Slovo Crystal - název, který řadí lustr do produktové řady Crystal
 • Slovo Coated crystal - název, který řadí lustr do produktové řady Coated Crystal
 • Slovo Coated brass - název, který řadí lustr do produktové řady Coated Crystal
 • Slovo Galaxy, Lotos, Olive, Gilded - název, který řadí lustr do produktové řady Leaded Crystal
 • Písmeno A, AN, B, BK, C, D, DT, DK, F, K, KN, NB, NBN, XL - způsob ověšení lustru, který je vyrobený ve zlaté barvě kovu + bílé krytky objímek
 • Písmeno G přidané za písmena, která označují typ ověšení - zlatá barva kovu + zlaté krytky objímek
 • Písmeno S přidané za písmena, která označují typ ověšení - stříbrná barva kovu + bílé krytky objímek
 • Číslo 2 přidané před písmena, která označují typ ověšení - 2 k sobě otočené misky na každém rameni

Z jakého materiálu jsou lustry vyrobeny?

Rozpis materiálu, ze kterého je lustr vyrobený, je uvedený v detailu každého našeho svítidla.

Je možné vyrobit svítidla dle USA standardu?

Standardně vyrábíme všechna naše svítidla pro napětí 230 V.

Na vaše přání můžeme vyrobit svítidla s elektrickými vodiči SPT1 a SPT2, s americkými objímkami E-12, určené pro napětí 120V, 50/60Hz, které odpovídají americkému standardu. !!! Tento požadavek je nutné upřesnit v Poznámce u vaší objednávky !!!

Pozn. Modul spodního svícení je dostupný pouze pro napětí 220 V - 240 V.

Chtěl bych něco výjimečného, co doporučujete?

V případě, že požadujete něco výjimečného, můžeme doporučit svítidla Galaxy z produktové řady Leaded Crystal, která jsou vyrobena z ručně foukaného a ručně broušeného olovnatého křišťálu s 24% obsahem PbO (oxid olovnatý). Dokonalý třpyt těchto exkluzivních svítidel je umocněný použitím křišťálových ověsů s 30% obsahem PbO.

Další výjimečná svítidla, která vyrábíme jako jediný výrobce v ČR, jsou svítidla produktové řady Coated Crystal. Tato svítidla jsou vyrobena z křišťálových lustrových dílů pokovených ušlechtilým kovem. Svítidla Coated brass z této produktové řady jsou vyrobena z chromované mosazi a mosazi pokovené 24 karátovým zlatem. Pokovená svítidla jsou vhodná zejména do moderních interiérů.