Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
LUCKY GLASS s.r.o. Menu

O lustrech

Křišťálový lustr v moderním interiéru

Barokní kostel, obřadní síň nebo sál na zámku. To jsou klasické interiéry, které se většině lidí vybaví při představě křišťálového lustru. Je to logické, vždyť křišťálové lustry patřily po staletí mezi chloubu šlechtických rodů nebo umocňovaly krásu církevních staveb.

Ustálený stereotyp lustru jako z pohádky, či ze zámku se však začíná v poslední době měnit. Křišťálové lustry si stále kupují lidé, kteří preferují klasickou krásu a stylový interiér. Vedle nich začínají krásu blyštivých ověsů obdivovat také mladí architekti, umělci a lidé se zájmem o současný design. Křišťálové lustry se tak začínají stále více používat i v současných klasických, rustikálních a moderních interiérech.

Zatím jen málo výrobců dokáže tuto novou poptávku uspokojit a nabídnout kromě klasických lustrů nové modely, které by si zachovaly původní krásu, ale předvedly ji v novém kabátě. Prohlédněte si naši Galerii svítidel a posuďte do jaké míry se nám to podařilo.

Jak vybrat křišťálový lustr do vašeho interiéru

Nový lustr musí splňovat 2 základní podmínky

 • Líbí se vám na první pohled.
 • Má odpovídající cenu, kterou jste schopni akceptovat.

Vedle toho musí takové nové svítidlo splňovat další kritéria

 • Velikost, tvar a styl svítidla musí být adekvátní k velikosti interiéru, výšce stropu a stylu vybavení vaší místnosti.
 • Dostatečná svítivost, zde je důležité rozhodnout, jak velký prostor má svítidlo osvítit a zda bude v daném interiéru použito jako jediný zdroj osvětlení. Nedostatečné osvětlení určitého místa v interiéru je možné řešit dalším lustrem, doplnit nástěnnými svítidly, stolními lampami nebo bodovými světly. Pokud vás limituje stávající elektroinstalace ve vašem interiéru a můžete použít pouze jediný zdroj světla, zvažte spodní LED svícení pro vybraný křišťálový lustr.

Vhodně zvolená barva lustru

 • Vedle čirých křišťálových lustrů nabízíme také barevné křišťálové lustry.
 • Barevné lustry jsou náročnější na sladění lustru s celkovou barevnou atmosférou interiéru, stejně tak jsou do budoucna náročné jakékoliv barevné změny ve vašem interiéru.
 • Čiré křišťálové lustry jsou mnohem univerzálnější, hodí se do interiérů různých stylů a barevnosti. U čirých křišťálových lustrů zvažte, zda se pro vaši potřebu hodí více zlaté nebo stříbrné provedení kovových dílů lustru, většinou se stačí řídit barvou klik u dveří a oken.
 • Nejvíce univerzální jsou čiré křišťálové lustry se stříbrnou barvou kovu. Stříbrná barva kovu je potlačena a lustr působí jako celek čistěji (křišťálověji) než svítidla se zlatou barvou kovových dílů, u kterých je zlatá barva výraznější.

Správné umístění lustru

 • Pokud bude lustr umístěný ve volném prostoru, kde se pod ním bude chodit, spodek lustru musí viset minimálně 190-197 cm nad podlahou, což je přibližná výška běžných zárubní dveří. Člověk, který projde zárubněmi, projde i pod vaším lustrem.
 • Jestliže bude lustr viset nad stolem, konferenčním stolkem, psacím stolem nebo klavírním křídlem, může viset níže, cca 170 cm nad podlahou. V případě, že bude viset nad stolem, je důležité aby byl stůl tak široký, že při vstávání od stolu o lustr nezavadíte hlavou. Za zvážení stojí i využití spodního LED osvětlení vašeho lustru.

Zavěšení lustru

 • Při zavěšení lustru je třeba instalovat do stropu vaší místnosti lustr hák takovým způsobem, který je určený speciálně pro konstrukci vašeho stropu a který má z bezpečnostních důvodů nosnost dvojnásobku váhy lustru.

Jestliže jste se stále nerozhodli, zda je křišťálový lustr vhodný do vašeho interiéru, možná vás přesvědčí prohlídka naší Galerie svítidel.

Užitečné informace o našich křišťálových lustrech LUCKY GLASS naleznete v Nejčastějších dotazech našich zákazníků.

Zajímají vás další informace o lustrech, českém křišťálu, jeho historii a technologii výroby?